Rajd pijanego Ukraińca w Świdnicy. Wydmuchał blisko 2,5 promila (ZDJĘCIA)

23 sierpień 2020
Autor: 
Rajd pijanego Ukraińca w Świdnicy. Wydmuchał blisko 2,5 promila Redakcja

Poczuł w sobie zew rajdowca i pod wpływem alkoholu pędził ulicami podzielonogórskiej Świdnicy. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów. Miał blisko 2,5 promila alkoholu.

Wszystko wydarzyło się w niedzielne popołudnie, 23 sierpnia. Około godziny 16:00 dyżurny zielonogórskiej policji otrzymał zgłoszenie o samochodzie osobowym marki Opel Vectra jeżdżącym ulicami Świdnicy. Istniała uzasadniona obawa, że mężczyzna może kierować pod wpływem alkoholu.

Na miejsce natychmiast skierowano patrol policji. Mundurowi zatrzymali opisany pojazd na ulicy Drzymały. Szybko okazało się, że kierowca faktycznie był pijany.

"Wcześniej pił pod sklepem"

Jak poinformował nas świadek Sebastian, kierowca Opla wcześniej pił alkohol pod sklepem. Auto zaparkował 10 metrów dalej na pobliskim przystanku, aby żaden z klientów nie zwrócił uwagi, że wsiada do samochodu.

- Badanie alkomatem wykazało, że 36-letni mężczyzna miał w swoim organizmie blisko 2,5 promila alkoholu - mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka policji w Zielonej Górze.

Teraz mężczyznę czeka zakaz prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do 3 lat oraz grzywna do 5 tysięcy złotych. Ponadto grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj też: Wypadek na krajowej "27" koło Świdnicy. Osobówka wylądowała na boku

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u