Gorzowskie autobusy MZK na celowniku ITD. "Ujawniono usterki" (ZDJĘCIA)

24 sierpień 2020
Autor: 
Gorzowskie autobusy MZK na celowniku ITD. "Ujawniono usterki" Fot. WITD Gorzów Wlkp.

Inspekcja Transportu Drogowego skontrolowała blisko 50 autobusów Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie Wielkopolskim. W kilku przypadkach ujawniono nieprawidłowości.

Funkcjonariusze pojawili się na terenie zajezdni gorzowskiego MZK w piątek, 21 sierpnia. Załogi ITD od samego rana skontrolowały w sumie prawie 50 pojazdów, które tego dnia wyjechały na ulice miasta.

Działania były ukierunkowane przede wszystkim na sprawdzenie stanu technicznego autobusów. Funkcjonariusze sprawdzali przede wszystkim układy i elementy pojazdów mające bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo, czyli układy hamulcowy i kierowniczy, zawieszenie pojazdu, opony, oświetlenie oraz wyposażenie pojazdów.

Wykryto usterki

- W większości autobusów nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości. W pozostałych pojazdach ujawniono m.in. odłączony przewód zasilający osuszacz powietrza, niesprawne światła cofania, wycieki oleju z silnika, pękniętą poduszkę pneumatyczną zawieszenia pojazdu i oberwany amortyzator - informują inspektorzy ITD.

Wszystkie usterki zostały naprawione przez przewoźnika jeszcze w trakcie działań kontrolnych. Wszyscy kierowcy byli trzeźwi. Nie stwierdzono również obecności środków odurzających w organizmie u przebadanych kierowców.

Przeczytaj też: Rajd pijanego Ukraińca w Świdnicy. Wydmuchał blisko 2,5 promila (ZDJĘCIA)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.