Wakacje 2020. Na drogach zginęło 13 osób. Doszło też do 5 utonięć!

01 wrzesień 2020
Wakacje 2020. Na drogach zginęło 13 osób. Doszło też do 5 utonięć! Redakcja/Archwium

Według policyjnych statystyk wakacje w województwie lubuskim były bezpieczniejsze niż w ubiegłym roku. Mimo to na drogach zginęło 13 osób. Doszło też do 5 utonięć.

Wakacje dobiegły końca, w szkołach zabrzmiał pierwszy dzwonek. Mamy też pierwszy dzień meteorologicznej jesieni, temperatury za oknem raczej nie zachęcają do wypoczynku nad wodą. Jak minęły wakacje w dobie koronawirusa? Czy na drogach i nad wodą było bezpieczniej niż w ubiegłym roku? Spieszymy z informacją!

Podczas tegorocznych wakacji doszło do 131 wypadków drogowych, w których śmierć poniosło 13 osób a 143 osoby zostały poszkodowane. Podczas wakacji w 2019 roku doszło do 144 wypadków, w których zginęło 15 osób a rannych zostało 170. 

Lubuscy Policjanci odnotowali również 5 przypadków utonięć, jest to znacznie mniej niż w 2019 roku, gdzie życie straciło aż 13 osób! Niestety nad wodą wciąż króluje alkohol i brawura, które mogą prowadzić tylko do jednego-tragedii. 

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.