Kierowco! Na drodze "spiesz się powoli". Lepiej 30 minut później, niż 30 lat za wcześnie!

04 wrzesień 2020
Autor: 
Kierowco! Na drodze "spiesz się powoli". Lepiej 30 minut później, niż 30 lat za wcześnie! Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli

24 godziny, 52 tygodnie, 365 dni, nowosolscy policjanci czuwają nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego. Niestety pomimo licznych kampanii, jest wciąż za dużo zdarzeń drogowych. Nadmierna prędkość, brawura i kierowanie w stanie nietrzeźwości – to główne powody wypadków drogowych, których skutki bywają nieodwracalne.

Zmieniająca się dość często aura, padający deszcz, śliska nawierzchnia, nie jest sprzymierzeńcem kierowców. W ciągu ostatnich dni na drogach powiatu nowosolskiego doszło aż do 20 zdarzeń drogowych. Główne przyczyny kolizji i wypadków są niezmienne – nadmierna prędkość, nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe przejeżdżanie przejść dla pieszych, nieprawidłowe wyprzedzanie, zmęczenie. Każdego dnia funkcjonariusze sprawdzają stan trzeźwości, stan techniczny pojazdów, weryfikują również korzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz sposób przewożenia dzieci. Na drogi wyjeżdżają nieoznakowane radiowozy z wideorejestratorami. Wszystko po to, aby było bezpieczniej i przede wszystkim bez ofiar.

Należy pamiętać, że czasami jedna zła decyzja może być nieodwracalna w skutkach. Nie tylko przepisy ruchu drogowego, ale także zasady kultury, są potrzebne do tego, aby bezpiecznej podróżować. Pośpiech i brawura nigdy nie idą w parze z bezpieczeństwem. Siadając za kierownicą samochodu nie należy nastawiać się do jazdy jak do „walki o przetrwanie”. Pamiętajmy życie do dar, o który trzeba dbać. Czasami drugiej szansy po prostu nie ma.

Źródło: mł. asp. Renata Dąbrowicz-Kozłowska, Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u