Tragiczny wypadek pod Zieloną Górą. Zginęła jedna osoba, druga jest ranna (ZDJĘCIA)

10 wrzesień 2020
Autor: 
Tragiczny wypadek pod Zieloną Górą. Zginęła jedna osoba Redakcja

Śmiertelny wypadek na trasie Kaczenice - Niwiska. Ciężarówka zderzyła się z osobówką. Jedna osoba nie żyje, druga trafiła do szpitala. Droga jest całkowicie zablokowana.

Zgłoszenie o wypadku wpłynęło do zielonogórskich służb w czwartek, 10 września, o godzinie 11:50. Na drodze wojewódzkiej nr 290 w pobliżu miejscowości Kaczenice (gmina Nowogród Bobrzański) czołowo zderzyły się dwa pojazdy - osobowe Renault Clio i ciężarówka marki Volvo przewożąca piach.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że pojazd osobowy z nieznanych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu wprost pod ciężarówkę prowadzoną przez trzeźwego 22-letniego kierowcę. Zdarzenie było na tyle silne, że osobówka dachowała.

Jedna osoba nie żyje, druga jest w szpitalu

Na miejsce zadysponowano pięć zastępów straży pożarnej, kilka patroli policji oraz specjalistyczny zespół pogotowia. Przybył też śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Zielonej Góry oraz inspektorzy ITD.

Dwie osoby podróżujące samochodem osobowym, kobieta i mężczyzna, były w nim uwięzione. Niestety życia mężczyzny nie udało się uratować. Ranna kobieta trafiła do szpitala karetką pogotowia. Jest w ciężkim stanie.

Trasa Kaczenice - Niwiska zablokowana

Droga wojewódzka nr 290 jest zablokowana w obu kierunkach. Policjanci wyznaczyli objazd. Trasa może być zablokowana nawet do godziny 17:00.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u