Ile osób zachorowało a ile zmarło z powodu grypy w województwie lubuskim?

14 wrzesień 2020
Ile osób zachorowało a ile zmarło z powodu grypy w województwie lubuskim? Pixabay.com

Codziennie dowiadujemy się o nowych zakażeniach koronawirusem. Pojawiają się pytania o statystykę zachorowań na inne choroby m.in. grypę. Specjalnie dla Państwa zebraliśmy najbardziej aktualne dane GUS.

Obecnie najbardziej aktualne dane dotyczące liczby zachorowań i zgonów z powodu grypy w województwie lubuskim pochodzą z 2018 roku. Dane za 2019 rok będą dostępne dopiero w I kwartalne 2021 roku. Poniżej prezentujemy statystykę zachorowań na grypę oraz porównujemy ją z liczbą zakażeń koronawirusem. 

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego w 2018 roku w województwie lubuskim na grypę zachorowało 65 388 osób, zmarły 3 osoby. Jak podaje Lubuski Urząd Wojewódzki liczba zakażeń koronawirusem na 14 września br. wyniosła 791 osób, z czego 17 osób zmarło. 

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.