Patrol rowerowy zapobiegł tragedii

11 lipiec 2016
Autor: 

Dużym zaangażowaniem i sprawną reakcją wykazał się patrol rowerowy pełniący służbę w Dobiegniewie. Policjanci powiadomieni o leżącej na chodniku kilka ulic dalej kobiecie, błyskawicznie ruszyli z pomocą.

W piątek 8 lipca jeden z mieszkańców Dobiegniewa poinformował mundurowych o leżącej kilka ulic dalej na chodniku starszej kobiecie. Policjanci z patrolu rowerowego nie tracąc czasu ruszyli z pomocą. Wykorzystanie roweru okazało się w tym wypadku bardzo skuteczne, gdyż pokonanie tego odcinka drogi pieszo mogło by trwać zbyt długo, natomiast dojazd radiowozem byłby bardzo utrudniony. Policjanci zbliżając się do wskazanego miejsca, zauważyli 76-latkę próbującą podnieść się z chodnika. Kobieta uskarżała się na ból lewej strony ciała. Mundurowi udzielili jej pierwszej pomocy oraz wezwali pogotowie ratunkowe. Do czasu przyjazdy ratowników medycznych zapewnili poszkodowanej niezbędną pomoc, dbając o jej bezpieczeństwo. Sprawna reakcja i zaangażowanie policjantów na rowerach zapobiegły tragedii, do jakiej mogło dojść, gdyby starsza kobieta nie uzyskała w porę niezbędnej pomocy.

KWP Gorzów Wlkp.

TAGI
DG

 

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u