300 par podrabianych butów trafiło w ręce policji i straży granicznej!

16 wrzesień 2020
300 par podrabianych butów trafiło w ręce policji i straży granicznej!

W wyniku wspólnych działań policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Żarach oraz funkcjonariuszy z placówki Straży Granicznej w Tuplicach zabezpieczono ponad 300 par sportowego obuwia, na którym bezprawnie umieszczone było logo znanych firm.

We wtorek, 15 września, policjanci z Żar zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej przeprowadzili wspólne działania z funkcjonariuszami Straży Granicznej z Tuplic na jednym z przygranicznych bazarów. W efekcie zabezpieczyli ponad 300 par butów sportowych, na których bezprawnie umieszczone było logo różnych znanych marek.

Podróbki, do sprzedaży na jednym ze stoisk handlowych, oferował 46-letni mieszkaniec powiatu żarskiego. Buty na pewno nie trafią już do obrotu. Łącznie szacunkowa wartość oryginalnych odpowiedników zabezpieczonego obuwia to co najmniej 83 tysiące złotych. Mężczyzna został już wstępnie przesłuchany. Policjanci prowadzą postępowanie w tej sprawie.

Źródło: kom. Aneta Berestecka, KPP w Żarach

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.