Policjanci zabezpieczyli 13 krzewów konopi (ZDJĘCIA)

11 lipiec 2016
Autor: 
KWP Gorzów Wlkp.

Do 3 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mieszkańcom powiatu krośnieńskiego, u których w piątek policjanci ujawnili krzewy konopi indyjskich. W ogrodzie 22-latka znaleziono 10 krzewów tej rośliny, natomiast w mieszkaniu 42-latka trzy. W tym samym okresie zatrzymano także 27 latka, który odpowie za posiadanie środków odurzających.

Jednym z działań podejmowanych przez policjantów powiatu krośnieńskiego jest zwalczanie przestępczości narkotykowej. Dobre w tym zakresie rozpoznanie i podjęte przez nich czynności niejednokrotnie przekładają na zatrzymywanie osób zajmujących się tym procederem. Tak było i tym razem.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Krosna Odrzańskiego po uzyskaniu informacji o osobie, która może zajmować się uprawą konopi indyjskich postanowili to sprawdzić. W piątek /8 czerwca/ podczas przeszukania terenu zajmowanego przez 22- latka, znaleźli schowane w ogrodzie 10 krzewów konopi indyjskich rosnących w różnych pojemnikach oraz w gruncie. Funkcjonariusze zabezpieczyli ujawnione krzewy oraz zatrzymali 22-latka. W trakcie rozmowy z policjantami mężczyzna przyznał się iż uprawa jest jego własnością.

Z tego samego powodu, w ręce funkcjonariuszy wpadł 42-latek. Ustalenia policjantów z Referatu Kryminalnego z Gubina wskazywały, iż w jednym z mieszkań na terenie Gubina może dochodzić do uprawy roślin konopi. Funkcjonariusze podjęli czynności w wyniku których potwierdzili zdobytą wiedzę, ustalili miejsce przebywania mężczyzny podejrzewanego o uprawę konopi oraz dokonali jego zatrzymania. Mężczyzna hodował rośliny w trzech doniczkach, które trzymał na parapecie. Zabezpieczone krzewy oraz zatrzymanego 42-latka przewieziono do komisariatu, celem wykonania dalszych czynności.

To nie jedyne zatrzymania osób, które odpowiedzą z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii jakie miały miejsce na terenie powiatu. Funkcjonariusze Referatu Kryminalnego w nocy /z 8/9 czerwca/ podczas patrolowania ulic na terenie Gubina w pewnym momencie zauważyli pojazd, w którym znajdował się mężczyzna podejrzewany o posiadanie narkotyków. Przypuszczenia okazały się słuszne. 27-latek w zwiniętej kartce papieru chował susz roślinny, który był jego własnością. Mężczyznę zatrzymano i doprowadzono do komisariatu Policji. W trakcie dalszych czynności policjanci przebadali testerem zabezpieczoną substancję, który wykazał iż jest to marihuana.

Zarówno za uprawę konopi indyjskich jak i posiadanie środków odurzających grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Marcin Sepski

Pielęgnuj swoje marzenia. Trzymaj się swoich ideałów. Maszeruj śmiało według muzyki, którą tylko Ty słyszysz. Wielkie biografie powstają z ruchu do przodu, a nie z oglądania się do tyłu.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.