Kierowcy znów jeździli za szybko. Czterech z nich straciło prawo jazdy

11 lipiec 2016
Autor: 
KWP Gorzów Wlkp.

Cztery zatrzymane prawa jazdy to efekt działań strzeleckiej drogówki. W miniony weekend, w całym powiecie sprawdzana była prędkość kierowców. Niestety znaleźli się tacy, którzy za nic mieli sobie przepisy ruchu drogowego. Za swój brak wyobraźni ponieśli konsekwencje.

W miniony weekend (8-10 lipca) strzelecka drogówka prowadziła działania polegające na dokonywaniu pomiarów prędkości kierowców. Dbając o bezpieczeństwo urlopowiczów, policjanci sprawdzali przede wszystkim odcinki dróg, prowadzące na plaże i w miejsca wypoczynku.

W efekcie przeprowadzonych działań, zatrzymano cztery prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Pierwsze z nich zatrzymane zostało już w piątek. W miejscowości Gościm, gdzie wiele osób spędza czas nad jeziorem, 30-letni kierowca osobowego Opla pędził ponad 100 km/h. Na szczęście jego niebezpieczną jazdę w porę zakończyli policjanci, którzy za przekroczenie dozwolonej prędkości o 58 km/h zatrzymali mu prawo jazdy.

W ten sam sposób zakończyła się jazda 33-latka z gminy Zwierzyn. W sobotę 9 lipca w Górkach Noteckich, nieodpowiedzialny kierowca Audi A6 jechał 106 km/h na tzw. pięćdziesiątce. Naruszenie przez niego przepisów, zarejestrowało policyjne urządzenie pomiarowe. Mężczyzna zatrzymany do kontroli drogowej stracił dokument uprawniający do kierowania pojazdami.

Tego samego dnia z prawem jazdy musiała pożegnać się 42-letnia mieszkanka gminy Kłodawa. Kierując Fordem Mondeo pędziła ulicami Strzelec Krajeńskich ponad 100 km/h. Niestety jej nadzieję na uniknięcie policyjnej kontroli drogowej, zakończyła strzelecka drogówka. 42-latka za popełnione przewinienie także straciła uprawnienia do kierowania.

Niestety również w niedzielę nie obyło się bez niebezpiecznych zachowań kierowców. W Niegosławiu policyjny radar zarejestrował 103 km/h nadjeżdżającej osobówki. Znak informujący o terenie zabudowanym nie miał żadnego znaczenia dla 33-letniego kierowcy VW Passata. W jego przypadku, strzelecka drogówka także była zmuszona do zatrzymania prawa jazdy.

Wszystkie te osoby, za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym, straciły prawo jazdy na trzy miesiące. Ukarane zostały także mandatami w kwocie od 400 do 500 złotych oraz 10 punktami karnymi.

MS

Pielęgnuj swoje marzenia. Trzymaj się swoich ideałów. Maszeruj śmiało według muzyki, którą tylko Ty słyszysz. Wielkie biografie powstają z ruchu do przodu, a nie z oglądania się do tyłu.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u