Zielona Góra: Zrobił ognisko na posesji. Dym zaniepokoił sąsiada, który wezwał straż pożarną

21 wrzesień 2020
Zielona Góra: Zrobił ognisko na posesji. Dym zaniepokoił sąsiada

Pięć zastępów straży pożarnej wysłano do zadymienia z domu jednorodzinnego na Jędzychowie. Szybko okazało się jednak, że zagrożenia nie ma. Gęsty dym pochodził z dozorowanego ogniska.

Zgłoszenie wpłynęło do dyżurnego operacyjnego zielonogórskich strażaków w poniedziałek, 21 września, po godzinie 19:20. Z uzyskanych informacji wynikało, że z jednego z budynków przy ulicy Jędrzychowskiej wydobywa się gęsty dym.

Na miejsce zadysponowano trzy zastępy straży pożarnej z miejskich Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych oraz ochotników z Raculi i Ochli. Po dotarciu pierwszych samochodów szybko okazało się, że nie ma żadnego zagrożenia. Przyczyną zadymienia okazało się bowiem dozorowane ognisko.

Strażacy potraktowali zgłoszenie jako fałszywy alarm, ale w dobrej wierze.

Przeczytaj też: Hulajnogi elektryczne w Zielonej Górze. Czy podbiją miasto?

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u