W Zielonej Górze rowerzyści są na celowniku policji. Bez taryfy ulgowej (ZDJĘCIA)

23 wrzesień 2020
W Zielonej Górze rowerzyści są na celowniku policji Fot. KMP Zielona Góra

Policyjna akcja "Rowerzyści 2020" w Zielonej Górze. Mundurowi przez cały wtorek kontrolowali miłośników jednośladów. Sprawdzali stan trzeźwości i reagowali na wszystkie wykroczenia.

Wtorek, 22 września, dla zielonogórskich policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego był dniem działań prewencyjno-kontrolnych "Rowerzyści 2020". Mundurowi przez cały dzień bacznie reagowali na wykroczenia i niewłaściwe zachowanie wobec innych uczestników ruchu drogowego.

Funkcjonariusze nie mieli dla miłośników jednośladów żadnej taryfy ulgowej. Badali stan trzeźwości i sprawdzali zachowania rowerzystów na przejściach dla pieszych. Ponadto zatrzymywali ich, gdy poruszali się bez wymaganego oświetlenia lub nie korzystali z drogi dla rowerów. Ujawniali też osoby, które poza obszarem zabudowanym nie miały odblasków.

- Mamy coraz więcej zdarzeń drogowych z udziałem rowerzystów. Często mundurowi obserwują łamanie przepisów ruchu drogowego oraz świadome lub nieświadome popełnianie wykroczeń przez użytkowników jednośladów. Niestety równie często obserwujemy niewłaściwe zachowania kierowców samochodów wobec niechronionych uczestników ruchu - informuje podinsp. Małgorzata Barska, rzeczniczka policji w Zielonej Górze.

Przeczytaj: Przewoził trujące odpady kompletnie niesprawną ciężarówką. Do Polski jechał z Niemiec (ZDJĘCIA)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u