Wschowa: Dwa wypadki na krajowej "12". Jedna osoba w ciężkim stanie, była reanimowana

25 wrzesień 2020
Wschowa: Dwa wypadki na krajowej "12" Fot. Robert

Wypadek na trasie Wschowa - Jędrzychowice. Bus wypadł z drogi i koziołkując wpadł do rowu. Ranny mężczyzna w ciężkim stanie trafił do szpitala. Droga krajowa nr 12 jest zablokowana.

Zgłoszenie o wypadku na krajowej "12" wpłynęło do wschowskich służb ratowniczych w piątkowe popołudnie, 25 września, około godziny 15:00.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca samochodu dostawczego marki Volkswagen LT chciał podjąć manewr wyprzedzania i nie zachował ostrożności. Pojazd wpadł w poślizg, a następnie koziołkował. Jazdę zakończył w rowie - relacjonuje kom. Maja Piwowarska, rzecznik policji we Wschowie.

Dostawczakiem podróżowały trzy osoby. W wyniku wypadku jeden z pasażerów doznał poważnych obrażeń. - Mężczyzna był reanimowany przez ratowników medycznych. Trafił do szpitala w Głogowie - dodaje kom. Piwowarska.

Kolejne zdarzenie drogowe w tym miejscu

Chwilę później znów doszło do kolejnego zdarzenia drogowego. Świadek zdarzenia zatrzymał się, aby udzielić pomocy osobom jadącym Volkswagenem LT. Wówczas najechał na niego kolejny bus, który nie zdążył wyhamować. Na szczęście tutaj nikt nie został poszkodowany.

Krajowa "12" zablokowana

Droga w miejscu wypadku jest całkowicie zablokowana. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami. Policja wprowadziła objazdy przez miejscowość Konradowo.

Przeczytaj też: Pożar domu pod Gorzowem. "Zapaliło się od uderzenia pioruna"

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u