Młoda nożowniczka w szkole w Zielonej Górze. Zaatakowała trzy nastolatki (ZDJĘCIA)

29 wrzesień 2020
Młoda nożowniczka w szkole. Zaatakowała trzy nastolatki Redakcja

16-letnia dziewczyna z nożami w ręku rzuciła się na trzy nastolatki w zielonogórskiej szkole. Trwa akcja służb ratowniczych.

Wszystko wydarzyło się we wtorkowy poranek, 29 września, około godziny 9:00. Do V Liceum Ogólnokształcącego w Zielonej Górze weszła dziewczyna z nożami w ręku. Jak się okazało, była to jedna z uczennic szkoły.

- Młoda dziewczyna zaatakowała nożami trzy nastolatki - mówi na gorąco podinsp. Małgorzata Barska, rzeczniczka zielonogórskiej policji. Jak ustalił portal NewsLubuski.pl, do zdarzenia doszło podczas lekcji.

Jak informowali uczniowie, 16-letnia napastniczka zamieszczała wpisy w mediach społecznościowych, które zapowiadały jej atak. Pojawił się np. tekst: "dziś w szkole będzie rzeźnia".

Akcja służb

Na miejscu natychmiast zjawiło się wiele patroli policji. Cała szkoła została otoczona przez mundurowych. W międzyczasie do akcji wkroczyły dwa zespoły pogotowia.

Poszkodowane nastolatki doznały ran kłutych m.in. na rękach oraz głowie. - Te nie zagrażają ich życiu. Były to przypadkowe uczennice - dodaje podinsp. Barska.

Nożowniczka została już zatrzymana przez policjantów. Działania służb cały czas trwają.

Lekcje przerwane

Obecnie zajęcia dydaktyczne zostały wstrzymane. Uczniowie czekają w salach lekcyjnych do czasu zakończenia czynności prowadzonych przez policję.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u