Nowosolscy policjanci w czasie wolnym od służby prężnie działają w OSP!

30 wrzesień 2020
Autor: 
Nowosolscy policjanci w czasie wolnym od służby prężnie działają w OSP! Lubuska Policja

Każdy z nich pracuje w innym wydziale. Łączy ich jednak wspólny mianownik – pasja i adrenalina. Dzielnicowy, policjant ruchu drogowego, funkcjonariusz prewencji. Wiedza, zaangażowanie i ogromna charyzma – tacy właśnie są nowosolscy i kożuchowscy policjanci. Potrafią pomagać, a co najważniejsze są gotowi w każdej chwili do ratowania ludzkiego życia!

Nowosolska komenda może się pochwalić policjantami, którzy potrafią pomagać i ratować ludzkie życie. Sierżant sztabowy Maciej Nowak – policjant ruchu drogowego, młodszy aspirant Adam Wachowski oraz posterunkowy Mateusz Skoneczy - policjant prewencji z Komisariatu Policji w Kożuchowie to ludzie o „dwóch twarzach”. Ich głównym zajęciem, które wykonują na co dzień jest służba w policji. Jednak im nie wystarcza adrenaliny i nadwyżkę swojej energii poświęcają jako ochotnicy w straży pożarnej w Nowym Miasteczku. Doświadczenie, skuteczność i profesjonalizm pozwalają na udzielanie pomocy poszkodowanym w zdarzeniach, na które jeżdżą podczas służby w policji, a w czasie wolnym, podczas akcji strażackich.

W poniedziałek, 28 września funkcjonariusze z nowosolskiej komendy i komisariatu w Kożuchowie brali udział w akcji gaśniczej naczepy ciężarowej na drodze S3 koło Nowej Soli. Pożar był niełatwy do ugaszenia, bo paliły się komponenty do produkcji styropianu. Jednak determinacja i doskonałe wyszkolenie pozwoliły na opanowanie sytuacji. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Jak mówią funkcjonariusze, służba w Policji i w Ochotniczej Straży Pożarnej dają im ogromną satysfakcję i motywują jeszcze bardziej do dalszego działania na rzecz drugiego człowieka. 

Źródło: młodszy aspirant Renata Dąbrowicz – Kozłowska, Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u