Ruszył protest rolników! Spore utrudnienia na DK32 oraz S3 pod Sulechowem!

07 październik 2020
Autor: 
Ruszył protest rolników! Spore utrudnienia na DK32 oraz S3 pod Sulechowem! Redakcja

Ruszył ogólnopolski protest rolników z OPZZ i AGROunii przeciwko "Piątce dla zwierząt". Rolnicy przez kilka godzin będą blokować drogi krajowe, ekspresowe oraz autostrady w całej Polsce.

Rolnicy zablokowali węzeł trasy S3 oraz drogę krajową numer 32 koło Sulechowa. Do godziny 13:00 niemożliwy będzie zjazd/wjazd z drogi S3 w kierunku Zielonej Góry i Gorzowa oraz zjazd z trasy S3 do miasta, a także w kierunku Poznania i Sławy. Przez blokadę węzła Sulechów spore utrudnienia również na trasie S3. Co 45 minut strajku na węźle w Sulechowie rolnicy będą robić 30 minut przerwy. 

 W Gorzowie rolnicy blokują drogę krajową numer 22 oraz spowalniają ruch jeżdżąc od ronda Gdańskiego do ronda w Różankach. W miejscach protestu działa również policja, wyznaczono objazdy.

Rządowy projekt zakłada m.in. zakaz hodowli zwierząt na futra oraz wykorzystywania zwierząt do celów rozrywkowych. Ponadto ustawa ma wprowadzić ograniczenie uboju rytualnego tylko do potrzeb krajowych związków wyznaniowych i zakaz trzymania psów na krótkich łańcuchach.

 

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u