Wypadek w Zielonej Górze. Zderzyły się cztery osobówki i ciężarówka. Dwie osoby ranne (ZDJĘCIA)

10 październik 2020
Autor: 
Wypadek przy cmentarzu w Zielonej Górze Redakcja

Dwie osoby zostały poszkodowane po wypadku w Zielonej Górze. Przy cmentarzu zderzyły się cztery samochody osobowe oraz ciężarówka. Droga jest zablokowana.

Służby otrzymały informacje o zdarzeniu w sobotnie przedpołudnie, 10 października, około godziny 11:20. Na ulicy Wrocławskiej w Zielonej Górze zderzyło się pięć pojazdów. To ciężarowe Iveco oraz cztery osobówki marki Mercedes, Volkswagen, Skoda i Toyota.

- Volkswagen i Toyota jechały w stronę centrum. Wtedy kierowca pierwszego zwolnił, bo na przejściu dla pieszych było czerwone światło. Zahamować nie zdążyła kierująca Toyotą i by uniknąć zderzenia, zjechała na przeciwległy pas ruchu. Tam uderzyła w Mercedesa, Skodę i ciężarowe Iveco - relacjonuje podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Dwie osoby poszkodowane

Na miejsce wysłano dwa zastępy straży pożarnej oraz patrole policji z drogówki. Przybyły też zespoły pogotowia. W wyniku zdarzenia obrażenia odniosły dwie osoby.

Ulica Wrocławska na wysokości cmentarza jest zablokowana. Ruch samohodów osobowych w stronę centrum miasta odbywa się przez pobliski parking. - Policjanci szacują, że utrudnienia mogą potrwać nawet do godziny 15:00 - dodaje podinsp. Stanisławska.

Przeczytaj też: Nowa karetka dla ratowników z Nowogrodu Bobrzańskiego. Pochodzi z akcji #hot16challenge2

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.