Zielona Góra: Grupa wandali w Dolinie Gęśnika. "Komu przeszkadzały ławki i pergola"?

10 październik 2020
Autor: 
Zielona Góra: Grupa wandali w Dolinie Gęśnika Fot. ZGK

Nie wszyscy potrafią uszanować czyjąś pracę. Grupa ośmiu osób postanowiła zniszczyć ławki i pergolę w zielonogórskiej Dolinie Gęśnika. Sprawą zajmuje się już policja.

Dolina Gęśnika to idealne miejsce do relaksu i odpoczynku w Zielonej Górze. Co ważne miejsce cały czas się zmienia. Dosadzono mnóstwo drzew, pojawiły się pomosty oraz wytyczono nowe ścieżki. Znalazła się nawet plaża.

Niestety co jakiś czas dają znać o sobie wandale. Tym razem ucierpiały ławki oraz pergola. Na szczęście wszystko zarejestrowały kamery monitoringu miejskiego. Okazało się, że za wszystkim stoi osiem osób. Sprawa trafiła już na policję.

- "Szanowni" wandale, dajemy wam szansę, aby przyznać się do winy i złagodzić karę. Napiszcie do nas. Na pewno znajdziemy sposób, abyście mogli odpokutować swoje haniebne czyny. Jak? Chociażby sprzątając Dolinę Gęśnika - informuje Zakład Gospodarki Komunalnej.

Sytuacja oburzyła zielonogórzan. - Nie ma co się dogadywać z takimi. Karać i tyle - komentuje pan Daniel. Podobnego zdania jest pani Helena: "Ukarać nie dając żadnej szansy. Jeżeli nie odczują kary na własnej skórze, to nie zmienią swojego zachowania. Pobłażać nie można, bo to ich ośmiela i utwierdza w przekonaniu, że społeczeństwo jest bezradne".

Przeczytaj też: Wypadek w Zielonej Górze. Zderzyły się cztery osobówki i ciężarówka. Dwie osoby ranne (ZDJĘCIA)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.