Wypadek koło Nowej Soli. Przyczyną nadmierna prędkość i zły stan techniczny

14 październik 2020
Wypadek koło Nowej Soli. Przyczyną nadmierna prędkość Fot. KPP Nowa Sól

Jedna osoba trafiła do szpitala po wypadku na drodze koło Nowej Soli. Osobówka wypadła z drogi i wleciała do rowu. Stan techniczny auta pozostawiał wiele do życzenia.

Drogą Wojewódzką nr 315 pod Nową Solą jechał kierowca samochodu osobowego marki Peugeot. Nagle pojazd wypadł z trasy i wpadł do przydrożnego rowu.

Na miejsce przybyły dwa zastępy straży pożarnej i kilka patroli policji. Dodatkowo wezwano zespół pogotowia. W wyniku zdarzenia do szpitala trafił 42-letni kierowca. Nieznacznie poszkodowany został też pasażer, jednak ten doznał tylko powierzchownych zadrapań.

- Z uwagi na brak aktualnych badań technicznych oraz liczne uszkodzenia, dowód rejestracyjny pojazdu został zatrzymany. Policja pod nadzorem prokuratury będzie wyjaśniała dokładne przyczyny i okoliczności tego zdarzenia - informuje mł. asp. Renata Dąbrowicz-Kozłowska, rzeczniczka nowosolskiej policji.

"Apelujemy o rozsądek"

Mundurowi proszą kierowców o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i sumienne pilnowanie aktualnego przeglądu technicznego pojazdu. - Pamiętajmy, jesienna aura i śliska nawierzchnia, mogą doprowadzić do tragedii na drodze - podkreśla mł. asp. Dąbrowicz-Kozłowska.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u