Nowe zasady nauczania w Polsce. Zdalne w strefie czerwonej i hybrydowe w żółtej

15 październik 2020
Autor: 
Nowe zasady nauczania w Polsce. Zdalne w strefie czerwonej Fot. Krystian Maj/KPRM

To informacja z ostatniej chwili. Premier Mateusz Morawiecki poinformował na specjalnej konferencji o nowych zasadach nauki na terenie całej Polski. Uczniowie w czerwonej strefie będą uczyć się zdalnie

W czwartek, 15 października, w Warszawie odbyło się zebranie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Po posiedzeniu na specjalnie zwołanej konferencji premier Mateusz Morawiecki ogłosił nowe zasady nauczania.

W strefach czerwonych zamknięte zostają szkoły wyższe i ponadpodstawowe. Uczniowie tych placówek będą teraz uczyć się zdalnie. Podobnie w strefie żółtej. Tam jednak zajęcia będą przeprowadzane hybrydowo. Bez zmian pozostaje nauka w szkołach podstawowych.

- Walka z pandemią to nasze najważniejsze zadanie. Temu podporządkowane są wszystkie nasze działania i prawie każda rozmowa dotyczy tego tematu. Nie ma nic ważniejszego dla rządu niż zapewnienie bezpieczeństwa i zdrowia dla Polaków - podkreśla premier Mateusz Morawiecki.

Strefy czerwone w Lubuskiem

Rząd poinformował już o nowych strefach czerwonych w kraju. W województwie lubuskim jest to powiat gorzowski, krośnieński, międzyrzecki oraz żarski. Reszta powiatów oraz miasta Zielona Góra i Gorzów Wielkopolski nadal zostają w żółtej strefie.

Przeczytaj też: Nowe obostrzenia w walce z pandemią. 4 lubuskie powiaty w czerwonej strefie!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u