Nowe obostrzenia w walce z pandemią. 4 lubuskie powiaty w czerwonej strefie!

15 październik 2020
Nowe obostrzenia w walce z pandemią. 4 lubuskie powiaty w czerwonej strefie! Fot. Krystian Maj/KPRM

Liczba zakażeń koronawirusem w Polsce rośnie z dnia na dzień. Dziś rząd podjął decyzję o dodatkowych obostrzeniach mających pomóc w walce z pandemią. Dodatkowo 4 lubuskie powiaty trafiły do czerwonej strefy!

Od soboty, 17 października, zaczną obowiązywać dodatkowe obostrzenia w strefach żółtej oraz czerwonej. - Bardzo ważne zadanie to utrzymanie wydolności systemu zdrowia, ale też utrzymanie płynności gospodarki poprzez utrzymanie miejsc pracy. Nie jesteśmy skazani na wybór albo całkowity brak obostrzeń, albo całkowity lockdown. Jest droga pośrodku. - mówił podczas konferencji Premier Mateusz Morawiecki.

Strefa żółta - nowe obostrzenia

Lokale gastronomiczne będą mogły być otwarte w godzinach od 6 do 21, potem tylko na wynos. W transporcie publicznym 50% miejsc siedzących lub 30% ogólnej liczby miejsc. Wesela i imprezy okolicznościowe dla maksymalnie 20 osób, bez zabawy tanecznej. Maksymalnie 1 osoba na 4 metry kwadratowe podczas uroczystości religijnych. Zgromadzenia publiczne do 25 osób.

W szkołach wyższych oraz ponadpodstawowych wprowadzone zostanie nauczanie hybrydowe. Wydarzenia sportowe odbywać się będą bez udziału publiczności. Zawieszenie działalności basenów, aquaparków oraz siłowni. Wydarzenia kulturalne dla udziału przy maksymalnym udziale 25% publiczności. 

Strefa czerwona - nowe obostrzenia

Do strefy czerwonej trafiły 4 powiaty z województwa lubuskiego. Dodatkowe obostrzenia zostaną wprowadzone w powiatach żarskim, krośnieńskim, międzyrzeckim oraz gorzowskim. Ograniczona zostanie maksymalna liczba osób w placówkach handlowych, do 5 osób na jedną kasę. Gastronomia oraz transport publiczny tak jak w żółtej strefie. Zakaz organizacji imprez okolicznościowych. Maksymalnie 1 osoba na 7 metrów kwadratowych podczas uroczystości religijnych. Zgromadzenia publiczne do 10 osób. 

Szkoły ponadpodstawowe i wyższe przechodzą na nauczanie zdalne (z wyłączeniem praktyk). Wydarzenia sportowe odbywać się będą bez udziału publiczności. Zawieszenie działalności basenów, aquaparków oraz siłowni. Wydarzenia kulturalne dla udziału przy maksymalnym udziale 25% publiczności. 

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.