Kożuchów: Złapał gumę w swoim samochodzie. "Zapasowe" koło odkręcił z innego pojazdu...

16 październik 2020
Kożuchów: Złapał gumę w swoim samochodzie. "Zapasowe" koło odkręcił z innego pojazdu... Pixabay.com

Kożuchowscy policjanci zatrzymali 34-latka, który w centrum miasta, pod osłoną nocy, spacerował z kradzionym kołem. Chwilę wcześniej złapał „gumę” w swoim samochodzie. Obcokrajowiec usłyszał zarzuty i w trybie przyspieszonym stanął przed sądem.

W środę, 14 października, podczas patrolu ul. Okrzei policjanci z Komisariatu Policji w Kożuchowie zauważyli stojącego na chodniku mężczyznę, który na widok nadjeżdżającego radiowozu upuścił przedmiot przypominający koło, po czym gwałtownie przeszedł na drugą stronę ulicy. Wyglądał na bardzo zdenerwowanego. Mundurowi na chodniku, obok znaku drogowego, ujawnili koło samochodowe na aluminiowej feldze.

Mężczyzna nie potrafił logicznie wytłumaczyć co robi w Kożuchowie w środku nocy. 34-latek poinformował funkcjonariuszy, że jego samochód stoi w Mirocinie Średnim na podwórku jego znajomego. Okazało się, że zaparkowany pojazd ma uszkodzone przednie prawe koło, a w bagażniku brakuje lewarka i klucza do odkręcania kół. Policjanci od razu nabrali podejrzeń, że znalezione koło może pochodzić z innego pojazdu znajdującego się na terenie miasta.

Dzięki doskonałej znajomości swojego terenu kożuchowscy policjanci znaleźli przy ul. 1 Maja samochód, stojący na lewarku bez prawego tylnego koła. Wzór trzech felg oraz marka opon zgadzały się z zabezpieczonym wcześniej kołem. W toku czynności ustalono również, że sprawca, chcąc odzyskać swój lewarek postawił pojazd na drewnianym klocku. Próba ta zakończyła się fiaskiem, a dodatkowo uszkodzeniem progu w samochodzie. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Obcokrajowiec za popełniony czyn stanął przed sądem w trybie przyspieszonym.

Źródło: młodszy aspirant Renata Dąbrowicz-Kozłowska, Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u