Pożar domu w Wymiarkach pod Żaganiem. "Nie nadaje się do zamieszkania" (ZDJĘCIA, FILM)

16 październik 2020
Pożar domu w Wymiarkach pod Żaganiem Fot. OSP Wymiarki

Pięć zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem budynku mieszkalnego w Wymiarkach. Spłonęła część poddasza. Istniało ryzyko, że w środku znajduje się osoba poszkodowana.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do dyżurnego żagańskich strażaków w piątkowe popołudnie, 16 października, około godziny 13:00. Płonął dom jednorodzinny w miejscowości Wymiarki. Ogień szybko rozprzestrzenił się po części poddasza i parterze.

Do akcji zadysponowano zastępy straży pożarnej z Żagania i Szprotawy. Wezwano też miejscowych ochotników oraz strażaków z OSP Konin Żagański.

- W zgłoszeniu pojawiła się informacja, że w środku może być jakaś osoba, dlatego na miejscu pojawił się też zespół pogotowia. Ostatecznie nikt nie został jednak poszkodowany - mówi mł. bryg. Paweł Grzymała, oficer prasowy żagańskich strażaków.

Dom bez prądu, nie nadaje się do zamieszkania

Strażacy prowadzili działania gaśnicze wyposażeni w aparaty powietrzne. Do działań użyto kilka prądów wody. Niestety spaleniu uległa część poddasza budynku oraz parter.

Dokładna przyczyna pożaru nie jest znana. Ustali to już biegły z zakresu pożarnictwa. - Na co dzień dom nie był podłączony do energii elektrycznej - dodaje mł. bryg. Grzymała.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u