Policjanci sprawdzają maseczki. Wynik? 602 mandaty i blisko 200 spraw do sądu

17 październik 2020
Lubuscy policjanci sprawdzają maseczki Fot. KPP Międzyrzecz

Lubuscy policjanci sprawdzają, czy mieszkańcy stosują się do nowych obostrzeń. Główną uwagę skupiają na zakrywaniu ust i nosa. Przez tydzień mundurowi interweniowali z tego powodu blisko 900 razy.

Funkcjonariusze policji cały czas reagują na wszystkie przejawy niestosowania się do obowiązujących przepisów w walce z pandemią koronawirusa. Jednym z nich jest oczywiście obowiązek zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej.

Przez tydzień od 10 do 17 października mundurowi podejmowali interwencje w sprawie braku maseczek 888 razy.

- Dla 602 osób nieprzestrzeganie przepisów nowego rozporządzenia zakończyło się nałożeniem mandatów karnych, a dla blisko 200 pozostałych te zachowania znajdą swój finał w sądzie - wylicza nadkom. Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji.

"Przestrzeganie obostrzeń jest ważne"

Policja informuje, że w regionie ponad 5500 osób znajduje się na kwarantannie. - To wiąże się ze sprawdzaniem ich przebywania w wyznaczonym miejscu. Dlatego warto, aby nie powiększać liczb w trosce o zdrowie i życie oraz zadbać o to, aby funkcjonariusze mieli więcej czasu na obsługę codziennych zdarzeń, przed którymi nikt ich nie zwalnia - podkreśla nadkom. Maludy.

Przeczytaj też: Niesprawna cysterna przewoziła ADR. ITD zatrzymało ją na krajowej "24" (ZDJĘCIA)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u