Niesprawna cysterna przewoziła ADR. ITD zatrzymało ją na krajowej "24" (ZDJĘCIA)

17 październik 2020
Niesprawna cysterna przewoziła ADR Fot. WITD Gorzów Wlkp.

Transport towarów niebezpiecznych jest ściśle regulowany, aby zapewnić jego bezpieczeństwo. Mimo to po drogach jeżdżą niesprawne pojazdy. Teraz inspektorzy ITD zatrzymali ciężarówkę na DK-24 w pobliżu Wierzbna.

Dwa patrole lubuskich inspektorów ITD od piątkowego poranka, 17 października, pełniły służbę na drodze krajowej nr 24. Mundurowi ustawieni na punkcie kontroli w okolicach Wierzbna (powiat międzyrzecki) kontrolowali samochody ciężarowe.

W trakcie działań funkcjonariusze zatrzymali m.in. ciągnik siodłowy marki Man z cysterną. Pojazd przewoził 21640 kg towaru niebezpiecznego (ADR). Był to tlen w postaci schłodzonej, który warunkach drogowych transportowany jest pod wysokim ciśnieniem.

- Podczas kontroli technicznej naczepy stwierdzono dwa kilkucentymetrowe pęknięcia słupka podtrzymującego cysternę, które zakwalifikował jako usterkę niebezpieczną - relacjonują inspektorzy ITD.

Dowód rejestracyjny pojazdu został zatrzymany. Dodatkowo przewoźnikowi grozi kara pieniężna.

Przeczytaj też: Pożar domu w Wymiarkach pod Żaganiem. "Nie nadaje się do zamieszkania" (ZDJĘCIA, FILM)Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u