Protest rolników na DK32! Utrudnienia w ruchu na odcinku Sulechów-Kargowa!

21 październik 2020
Protest rolników na DK32! Utrudnienia w ruchu na odcinku Sulechów-Kargowa! Redakcja

W całym kraju trwają protesty rolników przeciwko tzw. Piątce dla zwierząt. Rolnicy przejadą ciągnikami w kolumnie z Sulechowa w kierunku Kargowej. Na Drodze Krajowej numer 32 mogą występować utrudnienia w ruchu!

Kolumna ciągników rolniczych wyruszy z Sulechowa około godziny 10, pojazdy będą kierować się Drogą Krajową numer 32 w kierunku miejscowości Kargowa. W czasie przejazdu do kolumny będą dojeżdżali rolnicy z okolicznych wsi. Finalnie lubuska kolumna ma spotkać się z kolumną rolników z wielkopolski w okolicach miejscowości Kargowa. Protesty potrwają do godziny 12.

- Protesty uliczne w Lubuskiem są skromniejsze niż w pozostałych województwach. Nasi rolnicy wychodzą z założenia, żeby dać trochę odetchnąć pozostałym mieszkańcom województwa. - mówi Rafał Nieżurbida z AGROunia.

Piątka dla zwierząt 

Rządowy projekt zakłada m.in. zakaz hodowli zwierząt na futra oraz wykorzystywania zwierząt do celów rozrywkowych. Ponadto ustawa ma wprowadzić ograniczenie uboju rytualnego tylko do potrzeb krajowych związków wyznaniowych i zakaz trzymania psów na krótkich łańcuchach.

- Myślę, że w przyszłości (protesty - przyp. red.) przyjmą inną formę. Chcemy pokazać, że w dalszym ciągu jesteśmy niezadowoleni, właściwie żądamy zaprzestania procedowania "piątki Kaczyńskiego". - dodaje Nieżurbida.

 

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.