Rolnicy rozrzucili obornik przed domem posła PiS Jerzego Materny w Zielonej Górze!

21 październik 2020
Rolnicy rozrzucili obornik przed domem posła PiS Jerzego Materny w Zielonej Górze!

Rolnicy rozrzucili obornik przed domem posła PiS Jerzego Materny w Zielonej Górze. 

Rolnicy w ramach protestu rozrzucili obornik i słomę oraz zamieścili transparent z napisem "Tu mieszka Jerzy Materna zdrajca Polskich rolników" przed domem posła Praw i Sprawiedliwości, Jerzego Materny w Zielonej Górze. Wcześniej podobną akcję zorganizowano w biurach lubuskich posłów.

Rolnicy chcą wycofania procedowanej w parlamencie "Piątki dla zwierząt". Rządowy projekt zakłada m.in. zakaz hodowli zwierząt na futra oraz wykorzystywania zwierząt do celów rozrywkowych. Ponadto ustawa ma wprowadzić ograniczenie uboju rytualnego i zakaz trzymania psów na krótkich łańcuchach.

Dziś kolejny dzień protestów. Rolnicy będą jechali traktorami Drogą Krajową numer 32 od Sulechowa w kierunku Kargowej. Ruch może być spowolniony. 

Organizatorami ogólnopolskich protestów jest m.in. AGROunia.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.