Wysoki poziom wody w Odrze w Lubuskiem. IMGW wydało ostrzeżenia III stopnia! (ZDJĘCIA)

20 październik 2020
Autor: 
Wysoki poziom wody w Odrze w Lubuskiem. IMGW wydało ostrzeżenia III stopnia! Redakcja

Na rzece Odra w województwie lubuskim występuje tendencja wzrostowa stanów wody z przekroczeniem stanów alarmowych! IMGW wydało ostrzeżenia hydrologiczne trzeciego stopnia.

Przybywa wody na lubuskim odcinku Odry. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia hydrologiczne trzeciego stopnia dotyczące wezbrania wody z przekroczeniem stanów alarmowych. Obecnie stany alarmowe przekroczone są na wodowskazach w Nowej Soli, Cigacicach oraz Nietkowie. Stany ostrzegawcze przekroczone są na Odrze w Połęcku oraz Białej Górze. Tendencja jest rosnąca, zatem wody wciąż przybywa. 

Przeprawy promowe nie kursują

Wszystkie cztery przeprawy promowe w województwie lubuskim są nieczynne z powodu wysokiego stanu wody. Oznacza to, że kierowcy muszą nadrabiać sporo kilometrów do najbliższych przepraw. Utrudnienia na przeprawach promowych potrwają do ustabilizowania poziomu wód na Odrze. 

Ostrzeżenia hydrologiczne Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej obowiązywać będą do środy, 21 października, do godziny 13.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u