Pijany 59-latek w Nowym Miasteczku. Przejechał parking i wpadł do rowu

23 październik 2020
Autor: 
Pijany 59-latek w Nowym Miasteczku Fot. KPP Nowa Sól

Miał ponad dwa promile alkoholu i mimo to wsiadł za kierownicę. Pijany 59-latek zakończył jazdę w rowie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło w środę, 21 października, w Nowym Miasteczku. Przed godziną 9:00 na teren jednego z marketów wjechał kierowca samochodu osobowego marki Volkswagen. Mężczyzna przejechał miejsce parkingowe i wleciał do rowu.

Świadkowie wezwali na miejsce patrol policji. - Pojazdem kierował 59-letni mieszkaniec powiatu nowosolskiego. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że kierowca miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu - informuje mł. asp. Renata Dąbrowicz-Kozłowska, rzeczniczka policji w Nowej Soli.

Sprawa trafiła do sądu

Mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Ponadto 59-latek usłyszał już zarzuty i przyznał się do winy. Teraz za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego.

Policja apeluje o rozwagę. - Pamiętajmy, że jadąc po alkoholu, nie tylko narażamy siebie. Nieodpowiedzialne zachowanie może skutkować utratą tego co najcenniejsze, życia - podkreśla mł. asp. Dąbrowicz-Kozłowska.

Przeczytaj też: Zalane pola koło Krosna Odrzańskiego. Stado około 50 koni było uwięzione na wysepce (ZDJĘCIA)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u