Zalane pola koło Krosna Odrzańskiego. Stado około 50 koni było uwięzione na wysepce (ZDJĘCIA)

23 październik 2020
Autor: 
Zalane pola koło Krosna Odrzańskiego. Uwięzione stado koni Redakcja

Akcja ratunkowa koło Połupina. Odra pozalewała pola, na których znajdowało się stado koni. Około 50 zwierząt zostało uwięzionych na wysepce. W działania zaangażowano strażaków.

Poziom Odry z dnia na dzień jest coraz wyższy. W pobliżu Krosna Odrzańskiego woda pozalewała już okoliczne pola. Na tych koło Połupina znajdowało się stado około 50 koni. Zwierzęta zostały uwięzione na wysepce.

Zaniepokojeni mieszkańcy powiadomili o wszystkim straż pożarną. - Sytuacja była groźna, bo poziom wody cały czas wzrastał. Kierujący działaniami ratowniczymi podjął decyzję o jak najszybszej ewakuacji zwierzyny na bezpieczne miejsce - mówi st. asp. Piotr Gabrowski, rzecznik krośnieńskich strażaków.

Ostatecznie konie udało się uratować. Na miejscu działań pojawił się Marcin Reczuch, wójt gminy Dąbie.

Przeczytaj też: Wypadek pod Zieloną Górą. Osobówka roztrzaskała się o drzewo. Dwie osoby ranne (ZDJĘCIA)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.