Świdnica: Chciały okraść seniorkę i podały się za pracownice pomocy społecznej

23 październik 2020
Autor: 
Chciały okraść seniorkę, podały się za pomoc społeczną Fot. Pixabay

Przestępstwa "na pracownika pomocy społecznej" to obok "na wnuczka" jedna z częściej występujących metod wyłudzenia pieniędzy od seniorów. Tak było i tym razem w Świdnicy koło Zielonej Góry. Oszustki przegonił listonosz.

Wszystko wydarzyło się w czwartek, 22 października. Do domu starszej mieszkanki Świdnicy zapukała kobieta, która podała się za pracownika socjalnego. Niczego niepodejrzewająca seniorka wpuściła ją do środka.

Szczęście, że w tym samym czasie pojawił się u niej listonosz. Oszustka spłoszona jego pytaniami szybko wyszła z budynku, do którego później przyszła kolejna obca osoba. Wówczas starsza kobieta nie dała się jednak nabrać.

"Apelujemy o czujność i rozwagę"

Pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świdnicy podkreślają, że nieuczciwe osoby próbują wykorzystać sytuację epidemii, bo w tym okresie pracownicy socjalni przeprowadzają wywiady w formie telefonicznej.

- W trosce o bezpieczeństwo apelujemy o czujność i rozwagę w kontaktach z nieznajomymi. Apel skierowany jest także do sąsiadów oraz osób z najbliższego otoczenia świadczeniobiorców, prosząc o szczególne zainteresowanie, które może uchronić wiele osób przed poważnymi stratami finansowymi i materialnymi - czytamy w komunikacie.

Przeczytaj też: Wypadek pod Zieloną Górą. Osobówka roztrzaskała się o drzewo. Dwie osoby ranne (ZDJĘCIA)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.