Dzień Wszystkich Świętych. Cmentarze będą zamknięte!

30 październik 2020
Autor: 
Dzień Wszystkich Świętych. Cmentarze będą zamknięte! KPRM/Krystian Maj

Premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej w KPRM przedstawił nowe obostrzenia w walce z pandemią. Co z dniem Wszystkich Świętych?

Rząd podjął decyzję o zamknięciu cmentarzy już od soboty 31 października, nekropolie pozostaną zamknięte do poniedziałku 2 listopada włącznie. - Dzień poprzedzający, Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny to dni, kiedy cmentarze będą zamknięte. - mówił podczas konferencji Premier Mateusz Morawiecki. Zamknięcie cmentarzy nie dotyczy uroczystości pogrzebowych i czynności z nimi związanych.

Liczba zachorowań każdego dnia jest wyższa i nie możemy pozwolić, żeby przed cmentarzami czy w komunikacji gromadziły się duże grupy osób. Wielu ze starszych ludzi, którzy by poszli na te cmentarze, mogłoby tam po 3. tygodniach leżeć. - dodaje Morawiecki.

Apel do seniorów

- Mój apel do seniorów - drodzy rodzice, dziadkowie - to wasze zdrowie i życie jest najbardziej zagrożone. To wynika jednoznacznie z tabeli śmiertelności, którą codziennie analizujemy. Powyżej 70 r.ż. to zagrożenie rośnie absolutnie gwałtownie. - mówił Mateusz Morawiecki.

Premier apeluje do seniorów, aby ci w miarę możliwości pozostali najbliższe dwa tygodnie w domach.

Praca zdalna

Wszyscy pracownicy, którzy nie muszą wykonywać pracy stacjonarnie, muszą pracować zdalnie. To też przez najbliższe 2 tygodnie z możliwością przedłużenia.

Mój apel również do przedsiębiorców, dyrektorów firm - tam, gdzie możecie zostawić pracowników na pracy zdalnej to zróbcie to. Wiele państw w Europie wprowadza lockdown. Musimy ograniczać kontakty między ludźmi, żeby przerwać transmisję wirusa. - apeluje Morawiecki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u