Koronawirus w DPS w Zielonej Górze. Zakażona część mieszkańców i personelu

03 listopad 2020
Autor: 
Koronawirus w DPS przy Słowackiego w Zielonej Górze Fot. Google Street View

Zakażenia COVID-19 w kolejnym Domu Pomocy Społecznej w Zielonej Górze. Przypadki zachorowań odnotowano u personelu i mieszkańców placówki przy ulicy Słowackiego.

W regionie cały czas odnotowuje się nowe przypadki zakażeń koronawirusem. We wtorek, 3 listopada, Lubuski Urząd Wojewódzki poinformował o 286 osobach, u których wykryto COVID-19.

Zachorowania w zielonogórskim DPS

Dziś Urząd Miasta Zielona Góra potwierdził przypadki zakażenia w Domu Pomocy Społecznej nr 1 przy ulicy Słowackiego. Koronawirusa zdiagnozowano u części personelu oraz mieszkańców.

- Nauczeni doświadczeniem minionych wydarzeń w DPS 2, podjęliśmy działania mające na celu opanowanie sytuacji. Wszyscy mieszkańcy posiadają obecnie pełną opiekę. Dyrektor DPS przebywa całą dobę na terenie domu i koordynuje działania. Jest w stałym kontakcie z Departamentem Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego i Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną - czytamy w komunikacie magistratu.

Na obecną chwilę nie ma wśród zakażonych ciężkich przypadków wymagających hospitalizacji.

Przeczytaj też: Zielona Góra kupuje chryzantemy od sprzedawców. Część już zdobi miasto (ZDJĘCIA)Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u