Jechał 72 km/h na "pięćdziesiątce". Chciał przekupić policjantów z Krosna Odrzańskiego

03 listopad 2020
Autor: 
Jechał 72 km/h na "pięćdziesiątce". Chciał przekupić policjantów Fot. KWP Gorzów Wlkp.

Przekroczył prędkość w Radnicy. 32-latek zamiast 100 złotych mandatu chciał przekupić policjantów. Mężczyzna został już zatrzymany. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Przed kilkoma dniami policjanci ruchu drogowego z Krosna Odrzańskiego kontrolowali prędkość w miejscowości Radnica. W trakcie działań namierzyli m.in. kierowcę osobowego Volvo, który jechał szybciej o 22 km/h. Mundurowi zatrzymali go do kontroli.

Funkcjonariusze zatrzymali 32-letniemu kierowcy mandat karny w wysokości 100 złotych i 4 punkty karne. Mężczyzna chciał jednak inaczej załatwić sprawę.

- Chcąc uniknąć odpowiedzialności, zaproponował polijantom wręczenie korzyści majątkowej w wysokości 200 złotych. Mundurowi uprzedzili mężczyznę, że taka propozycja jest przestępstwem, o czym jak się okazało był świadomy - informuje podkom. Justyna Kulka, rzeczniczka krośnieńskiej policji.

32-latek został zatrzymany do wyjaśnienia. Podczas przesłuchania usłyszał już zarzuty. - Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Ponadto mężczyzna odpowie też przed sądem za popełnione wykroczenie drogowe - dodaje podkom. Kulka.

Przeczytaj też: Pijany kierowca w Świebodzinie. Miał 2,5 promila. Podrobił sobie prawo jazdy

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u