Pijany kierowca w Świebodzinie. Miał 2,5 promila. Podrobił sobie prawo jazdy

03 listopad 2020
Pijany kierowca w Świebodzinie. Miał 2,5 promila Fot. KPP Świebodzin

Był pod wpływem alkoholu i mimo to zdecydował się wsiąść za kierownicę i wyjechać na drogę. Mężczyzna wydmuchał blisko 2,5 promila i jeździł z podrobionym prawem jazdy. 39-latek został zatrzymany.

W ostatnich dniach patrol policjantów ze Świebodzina zatrzymał 39-letniego kierowcę Renault. Uwagę mundurowych zwrócił sposób jazdy kierującego.

Podczas kontroli szybko okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało, że miał w swoim organizmie blisko 2,5 promila alkoholu.

Podrobione prawo jazdy i aktywny zakaz prowadzenia

Kierowanie pod wpływem alkoholu nie było jednak jedynym przestępstwem. - Nie każdy potrafi uczyć się na błędach. Niektóre osoby, wręcz przeciwnie, pogłębiają swoje problemy chcąc iść na skróty. Efektem tego są coraz poważniejsze problemy - mówi mł. asp. Marcin Ruciński, rzecznik świebodzińskiej policji.

Podczas czynności 39-latek okazał funkcjonariuszom podrobione prawo jazdy. Ponadto okazało się, że wyrokiem sądu ma on aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Za jazdę po alkoholu mężczyźnie grozi kara do 2 lat więzienia oraz grzywna nie mniejsza niż 10 tysięcy złotych. Dodatkowo za podrobione prawo jazdy jest to kara od 3 miesięcy do 5 lat.

Przeczytaj też: Wypadek pod Międzyrzeczem. Łódka przewróciła się na jeziorze ŻabnoRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u