Trwają poszukiwania Jana Łukasiewicza z Lubska. W akcji liczne siły straży pożarnej i policji! (ZDJĘCIA)

11 listopad 2020
Trwają poszukiwania Jana Łukasiewicza z Lubska. W akcji liczne siły straży pożarnej i policji! Fot. OSP Jasień

Trwają poszukiwania zaginionego 76-letniego Jana Łukasiewicza z Lubska. Mężczyzna zaginął podczas grzybobrania w rejonie miejscowości Dłużek. 

Jan Łukasiewicz wyjechał z żoną na grzyby we wtorek, 10 listopada, około godziny 11. Samochód zaparkował za miejscowością Dłużek przy stawie. Miał oczekiwać na żonę przy pojeździe, jednak kiedy kobieta powróciła po godzinie mężczyzny już nie było. Był ubrany w odzież ciemnego koloru, miał ze sobą czerwone wiaderko. Jan Łukasiewicz ma 172 cm wzrostu, jest średniej budowy ciała i ma siwe, prawie białe włosy.

Trwają poszukiwania

Chwilę po zgłoszeniu zaginięcia ruszyły poszukiwania za zaginionym mężczyzną. Na miescje wezwana została Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza z Ochotniczej Straży Pożarnej w zielonogórskich Jarogniewicach. Poszukiwania z lądu i powietrza trwały do północy, niestety nie przyniosły one skutku. 

W środę, 11 listopada, od godziny 7 rano w poszukiwania zaangażowane były już liczne siły i środki zarówno ze straży pożarnej jak i policji. Poszukiwania trwały ponad 10 godzin przeszukano w tym czasie hektary kompleku leśnego. Niestety zaginiony Jan Łukasiewicz nie został odnaleziony.

Służby mają kontynuować akcję poszukiwawczą w czwartek 12 listopada.

Fot. Lubuska Policja, OSP Jasień

Przeczytaj też: Tragiczny pożar domu w Pierzwinie koło Zielonej Góry. Nie żyje mężczyzna - zginął w płomieniach (ZDJĘCIA)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.