Gmina Świdnica po śmierci wójta. Premier wybrał komisarza rządowego. Kto nim został?

11 listopad 2020
Autor: 
Gmina Świdnica: Premier wybrał komisarza rządowego Fot. Google Street View

Premier powołał komisarza rządowego dla gminy Świdnica. Samorządem do czasu przedterminowych wyborów kierować będzie Bogdan Mucha. Przypomnijmy, że mieszkańcy chcieli, aby na to stanowisko wybrano dotychczasowego zastępcę wójta.

Wójt gminy Świdnica Krzysztof Stefański zmarł po chorobie nowotworowej dokładnie miesiąc temu. Od tego czasu urząd praktycznie w ogóle nie funkcjonował, bo nie miał nim kto kierować.

Komisarz rządowy w gminie

Długo przed oficjalnym wyborem komisarza przez Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego mieszkańcy gminy utworzyli do niego petycję. Miejscowa społeczność zwróciła się z prośbą, by została nim Izabela Mazurkiewicz - dotyczasowa zastępca wójta. Pismo podpisało ponad 450 osób.

Mimo wszystko premier powołał na stanowisko komisarza rządowego Bogdana Muchę. To m.in. były prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji w Żaganiu. Wcześniej był także doradcą Wojewody Lubuskiego Jerzego Ostroucha oraz dyrektorem departamentu w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego.

Bogdan Mucha będzie kierował samorządem do czasu wyboru nowego wójta. Przedterminowe wybory w gminie Świdnica odbędą się 20 grudnia.

Przeczytaj też: Będzie rondo na niebezpiecznym skrzyżowaniu krajowej "27" pod Świdnicą

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u