Dwie osoby w Lubuskiem przepadły bez śladu. W poszukiwania zaangażowane są setki osób!

13 listopad 2020
Dwie osoby w Lubuskiem przepadły bez śladu. W poszukiwania zaangażowane są setki osób! Lubuska Policja

Trwają poszukiwania za 79-letnią Stanisławą Pałko z Zakęcia oraz 76-letnim Janem Łukasiewiczem z Lubska. W akcję zaangażowane są setki osób z różnych służb!

We wtorek, 10 listopada w województwie lubuski dwie osoby zaginęły bez śladu. Od chwili zgłoszenia zaginięcia trwają poszukiwania, w które zaangażowane są setki osób z różnych służb m.in. policji, straży pożarnej czy też straży leśnej. Przeszukiwane są hektary kompleksów leśnych, pól i łąk. Do działań poszukiwawczych wykorzystywane są psy tropiące oraz sprzęt techniczny w postaci dronów, kamer termo i noktowizyjnych. 

Stanisława Pałko z Zakęcia

We wtorek, 10 listopada około godziny 17:30 wyszła z mieszkania swojej córki zamieszkałej w miejscowości Zakęcie (gmina Otyń) w powiecie nowosolskim i miała udać się do swojego domu oddalonego o około 30 metrów. Jednak do miejsca zamieszkania nie dotarła.

Kobieta ma 160 cm wzrostu, oczy koloru szarego, jest szczupłej budowy ciała, włosy krótkie koloru kasztanowego z siwymi odrostami. W chwili zaginięcia miała na sobie fioletowy sweter z beżowymi wstawkami, jasne beżowe spodnie, na nogach miała kapcie. Kobieta kuleje.

Jan Łukasiewicz z Lubska

We wtorek, 10 listopada około godziny 11, mężczyzna wspólnie z żoną, wybrał się na grzyby. Samochód zaparkował za miejscowością Dłużek przy stawie. Miał oczekiwać na żonę przy pojeździe, jednak kiedy kobieta powróciła po godzinie, mężczyzny już nie było.

Mężczyzna ma 172 cm wzrostu, jest średniej budowy ciała i ma siwe, prawie białe włosy. Zaginiony ubrany był w odzież ciemnego koloru, miał ze sobą czerwone wiaderko.

Policja apeluje o pomoc

Nowosolska policja apeluje o pomoc do wszystkich kierowców, którzy przejeżdżali przez miejscowość Zakęcie oraz okolice we wtorek, 10 listopada, około godziny 17:30 i mają na wyposażeniu wideorejestratory, z których nagrania mogą okazać się pomocne w poszukiwaniach.

Żarska policja prosi wszystkie osoby, które w dniu 10 listopada poruszały się drogą Lubsko-Tuplice i widziały wskazanego mężczyznę o kontakt z policją.

Wszystkie osoby, które mają jakiekolwiek informacje dotyczące osób zaginionych proszone są o pilny kontakt z policją pod numerem telefonu 112!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.