Szprotawscy policjanci przyszli z ratunkiem dla wycieńczonego bociana

19 listopad 2020
Autor: 
Szprotawscy policjanci przyszli z ratunkiem dla wycieńczonego bociana Lubuska Policja

Szprotawscy policjanci otrzymali nietypowe zgłoszenie o zbłąkanym bocianie, który wylądował na jednej z posesji. Mundurowi zaopiekowali się bocianem i nakarmili wycieńczone zwierzę.

We worek, 17 listopada wieczorem, szprotawscy policjanci - sierżant sztabowy Fabian Papis oraz sierżant sztabowy Marcin Sinicki  zostali skierowani przez dyżurnego na ulicę Wieniawskiego w Szprotawie, gdzie na terenie jednej z posesji znajdował się bocian. Policjanci potwierdzili to zgłoszenie. Zauważyli spacerującego, zbłąkanego bociana, który nie odleciał ze swoimi towarzyszami prawdopodobnie ze względu na wcześniejszą kontuzję.

Bocian nie był ranny, nie bał się ludzi, nie uciekał kiedy się do niego podchodziło. Jednak nie mógł być pozostawiony bez opieki, gdyż był bardzo wycieńczony i zbliżająca się zima mogłaby być trudnym okresem do przetrwania. Policjanci schwytali bociana i przewieźli do komisariatu, gdzie na początek został przez nich nakarmiony. Następnie mundurowi powiadomili o całej sytuacji Urząd Miejski w Szprotawie, którego przedstawiciel przyjechał po bociana na komisariat i oznajmił policjantom, że znalazł dla zwierzęcia odpowiednie schronienie i opiekę, która potrwa pewnie aż do wiosny.

Źródło: podkomisarz Aleksandra Jaszczuk, Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u