Pijany kierowca zatrzymany w Zielonej Górze. Wydmuchał ponad 2 promile alkoholu

23 listopad 2020
Autor: 
Pijany kierowca zatrzymany w Zielonej Górze Redakcja

Miał ponad dwa promile alkoholu, a mimo to wsiadł za kierownicę i wyjechał na ulice Zielonej Góry. 30-letni mężczyzna został zatrzymany na ulicy Waszczyka. Policję powiadomili świadkowie jego jazdy.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 22 listopada. Około godziny 18:30 do dyżurnego zielonogórskiej policji wpłynęło zgłoszenie od ludzi, którzy przypuszczali, że kierowca osobowego Volkswagena Passat może poruszać się pod wpływem alkoholu.

W rejon zgłaszających od razu skierowano najbliższe patrole. Opisany, srebrny pojazd zatrzymali na ulicy Waszczyka mundurowi z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji. Szybko okazało się, że 30-letni mężczyzna siedzący za kierownicą samochodu faktycznie jest pijany.

- Badanie alkomatem wykazało, że kierowca miał w swoim organizmie ponad dwa promile alkoholu - mówi podinsp. Małgorzata Barska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Teraz mężczyznę czeka zakaz prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do 3 lat oraz grzywna. Ponadto grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj też: Tragiczny wypadek w zielonogórskiej Ochli. Potrącony 79-latek zmarł w szpitalu

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.