Wypadek na S3 koło Sulechowa. Ranna nastolatka. Droga zablokowana (ZDJĘCIA, FILM)

11 grudzień 2020
Wypadek na S3 koło Sulechowa. Ranne dziecko Redakcja

Dwa busy oraz samochód osobowy zderzyły się na trasie S3 koło Sulechowa. W jednym z pojazdów była uwięziona poszkodowana 19-letnia kobieta. Droga na odcinku Świebodzin - Sulechów jest zablokowana.

Do wypadku doszło w piątek, 11 grudnia, około godziny 15:20. Na 174-kilometrze trasy S3 na wysokości miejscowości Mozów prawdopodobnie przy zmianie pasa ruchu zderzyły się trzy pojazdy. - To dwa samochody dostawcze oraz osobówka - mówi st. kpt. Arkadiusz Kaniak, rzecznik straży pożarnej w Zielonej Górze.

Ranna nastolatka uwięziona w aucie

Na miejsce zadysponowano sześć zastępów straży pożarnej z powiatu zielonogórskiego i świebodzińskiego. Przybyły też dwa zespoły pogotowia oraz patrole policji z drogówki.

W wyniku wypadku poszkodowana została młoda kobieta z osobowego Rovera. 19-latka była uwięziona w rozbitym samochodzie. Strażacy musieli użyć narzędzi hydraulicznych, aby wykonać do niej dostęp. Po opatrzeniu przez medyków została przetransportowana do szpitala.

Droga zablokowana

Kierowcy, którzy najechali na wypadek, spowodowali, że służby ratownicze szybko dojechały na miejsce. - Dziękujemy kierowcom za idealny korytarz życia - podkreśla st. kpt. Arkadiusz Kaniak z Komendy Miejskiej PSP w Zielonej Górze.

Trasa S3 na odcinku Świebodzin - Sulechów jest całkowicie zablokowana. Na drodze stworzyły się długie korki. Jak informuje GDDKiA, kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami nawet do godziny 19:00. Wytyczono objazd przez "starą trójkę".

Na drogach województwa lubuskiego jest bardzo ślisko. - Prosimy kierowców o ściągnięcie nogi z gazu - apeluje podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Godzina 20:30 - Ruch na trasie S3 odbywa się już bez utrudnień.

Przeczytaj też: Skwierzyna: Poważny wypadek na trasie S3. Ranny kierowca uwięziony w aucie. W akcji śmigłowiec LPRRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u