Tragiczny wypadek pod Żarami. Nie żyje 17-latek. Jechał na crossie

16 grudzień 2020
Autor: 
Tragiczny wypadek pod Żarami. Nie żyje 17-latek Fot. KPP Żary

Śmiertelny wypadek w lesie koło miejscowości Trzebiel (powiat żarski). Nie żyje 17-letni chłopak, który jechał na crossie. Policja wyjaśnia wszystkie okoliczności tragedii.

Wszystko wydarzyło się we wtorek, 15 grudnia, w godzinach popołudniowych. 17-letni motocyklista jechał po leśnej drodze gruntowej w pobliżu Trzebiela. Nagle z niewyjaśnionych jeszcze przyczyn doszło do wypadku.

Na miejsce przybyły służby ratownicze. Niestety życia rannego 17-latka nie udało się uratować. Chłopak zginął na miejscu. Żarska policja pod nadzorem prokuratury bada wszystkie szczegóły i okoliczności zdarzenia.

"Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności"

- Jazda motocyklem to poczucie wolności i świetna zabawa, niestety często okazuje się niebezpieczna. Dlatego kierujący jednośladami muszą sami zadbać o swoje bezpieczeństwo. Podczas jazdy nie mogą zapominać o zagrożeniach, jakie mogą spotkać na swojej drodze - mówi kom. Aneta Berestecka, rzeczniczka policji w Żarach.

Mundurowi podkreślają, że należy pamiętać, iż jazda po śliskiej, czy nierównej nawierzchni wiąże się z ogromnym ryzykiem. Nigdy nie wiadomo, jak zachowa się pojazd po gwałtownym najechaniu na dziurę, konar drzewa, czy śliski kamień przykryty liśćmi.

Przeczytaj też: Zielonogórska policja w akcji. Kierowcy stracili prawa jazdy w Wilkanowie, Trzebiechowie i Drzonkowie

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.