Kompletnie pijany Ukrainiec jechał ciężarówką koło Słubic. "Omal nie wypadł z kabiny".

17 grudzień 2020
Autor: 
Kompletnie pijany Ukrainiec jechał ciężarówką koło Słubic Fot. KPP Słubice

Kilkanaście ton ładunku, a za kierownicą pijany obywatel Ukrainy. Mężczyzna jechał ciężarówką po krajowej "31" koło Słubic. W trakcie kontroli omal nie wypadł z kabiny. 51-latek wydmuchał 2,5 promila alkoholu.

Do zdarzenia doszło w środę, 16 grudnia. Jeden z kierowców poruszający się drogą krajową nr 31 w pobliżu Słubic zaniepokoił się jazdą poprzedzającej go ciężarówki. Z powodu uzasadnionej obawy, że kierowca zestawu może być pod wpływem alkoholu, mężczyzna postanowił powiadomić policję.

Patrol policji zatrzymał opisany pojazd w Drzecinie. - Podczas kontroli kierujący omal nie wypadł z kabiny. Badanie trzeźwości wykazało 2,5 promila alkoholu w jego organizmie - relacjonuje podkom. Magdalena Jankowska, rzeczniczka słubickiej policji.

Samochód, którym jechał obywatel Ukrainy, został zabezpieczony na specjalnym parkingu. 51-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie, a za swoje zachowanie wkrótce odpowie przed sądem.

- Poziom bezpieczeństwa na drogach zależy także od nas samych. Dlatego tak ważny jest każdy sygnał czy zgłoszenie o wszelkich niebezpiecznych zdarzeniach, których jesteśmy świadkami, bądź, o których mamy wiedzę. Zwłaszcza gdy dotyczy to faktu, kiedy ktoś chce wsiąść do samochodu będąc pod wpływem alkoholu czy narkotyków - podkreśla podkom. Jankowska.

Przeczytaj też: Tragiczny wypadek pod Żarami. Nie żyje 17-latek. Jechał na motocrossieRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u