Przerażające potrącenie w Zielonej Górze. Samochód zmiótł kobietę z przejścia dla pieszych

22 grudzień 2020
Autor: 
Przerażające potrącenie w Zielonej Górze Fot. KWP Gorzów Wlkp, Redakcja

Niebezpieczny wypadek w Zielonej Górze. Rozpędzone auto wjechało w kobietę przechodzącą przez przejście dla pieszych. Piesza wpadła na osobówkę upadła na drogę około 20 metrów dalej. Zdarzenie zarejestrowała kamera monitoringu.

Wszystko wydarzyło się w piątkowy wieczór, 18 grudnia, przed godziną 20:00. 41-letni kierujący pojazdem marki Audi A4 jechał ulicą Sienkiewicza od strony ulicy Wrocławskiej. Nagle na przejściu dla pieszych na wysokości szkoły europejskiej z impetem potrącił kobietę.

- Kierowca z taką siłą uderza w pieszą, że ta została odrzucona o kilkadziesiąt metrów. 47-letnia kobieta w ciężkim stanie między innymi ze złamaniami nóg i poważnym urazem głowy została przetransportowana do szpitala - relacjonuje podinsp. Marcin Maludy, rzecznik Lubuskiej Policji.

Sprawca wypadku stracił już prawo jazdy. Mundurowi zabrali też dowód rejestracyjny samochodu. Śledztwo nadzorowane przez Prokuraturę Rejonową w Zielonej Górze prowadzą policjanci z Wydziału Dochodzeniowo- Śledczego.

Policjanci apelują o szczególną ostrożność

Przebieg wypadku zarejestrowała kamera monitoringu. Jak podkreśla podinsp. Maludy, ten materiał dobitnie pokazuje to, o co w codziennych przekazach walczą policjanci. Już nie tylko bezpośrednio biorący udział w działaniach kontrolo-pomiarowych, ale także ci, którzy bezustannie apelują w akcjach profilaktycznych o zachowanie ostrożności.

- Niechronieni uczestnicy muszą być otoczeni szczególną troską z uwagi na fakt, że w konfrontacji z samochodami mają małe szanse na wyjście z wypadku bez szwanku. To relacje kierujący-pieszy są właśnie tak ważne, aby na drogach było naprawdę bezpiecznie - informuje rzecznik lubuskich policjantów.

Przeczytaj też: Ciało mężczyzny na przystanku w Zielonej Górze. Sprawę wyjaśnia policja (ZDJĘCIA)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.