Gorzów Wielkopolski kupuje autobusy elektryczne

22 grudzień 2020
Autor: 
Gorzów Wielkopolski kupuje autobusy elektryczne Fot. MZK GW

Po Zielonej Górze przyszedł czas na Gorzów Wielkopolski. Magistrat kupuje autobusy elektryczne. Nowe pojazdy obsłużą najbardziej obciążone linie. Do miasta mają trafić najpóźniej w czerwcu 2022 roku.

Bezemisyjne, niezwykle ciche i płynnie podjeżdżające do przystanku. Urząd Miasta w Gorzowie Wielkopolskim ogłosił właśnie przetarg na zakup ośmiu autobusów elektrycznych. Będą to pojazdy typu MAXI, które pomieszczą minimum 70 osób, w tym co najmniej 24 na miejscach siedzących.

Nowoczesne autobusy zostaną skierowane do obsługi najbardziej obciążonych tras, czyli linie 124, 125 oraz 126. Co zdecydowało o takim wyborze? Wszystko poprzedziły wcześniejsze testy z użyciem elektrycznych pojazdów dostępnych na polskim rynku.

Wraz z zakupem autobusów w mieście staną trzy stacje do szybkiego ładowania. Te pojawią się na pętlach przy ulicy Marcinkowskiego, Dekerta i Śląskiej. Dodatkowo w zajezdni MZK przy ul. Kostrzyńskiej zlokalizowane zostaną cztery stacje do wolnego ładowania.

Przeczytaj też: Pijany 17-latek jeździł po Świebodzinie. Woził znajomych mając 1,8 promila alkoholuRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u