Kierowcy piją, policjanci łapią

19 lipiec 2016
Autor: 

Policjanci z Sulęcina wykazali się skutecznością w ujawnianiu kierujących, którzy prowadzili po alkoholu.

W ostatni weekend 15-17 lipca policjanci Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie w gminie Słońsk i Krzeszyce zatrzymali podczas kontroli drogowych ośmiu kierujących, którzy usiedli za kierownicę po alkoholu. Trzech rowerzystów, czterech kierujących samochodami osobowymi i kierującego ciągnikiem rolniczym. Pijani rowerzyści ukarani zostali mandatami, natomiast kierowcy samochodów za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Apelujemy do kierujących o rozwagę oraz przypominamy, że za kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu grozi kara grzywny do 5 tys. złotych oraz orzeczenie zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres od 6 miesięcy do lat 3. Natomiast kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości stanowi przestępstwo z art. 178 a KK - podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

KWP Gorzów Wlkp.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.