Razem pili denaturat. Potem 39-latek chciał zabić 70-latka. Dwa razy uderzył go nożem

29 grudzień 2020
Autor: 
Razem pili denaturat. Potem 39-latek chciał zabić 70-latka Fot. KWP Gorzów Wlkp.

Awantura w trakcie picia alkoholu. 39-latek wziął nóż i co najmniej dwa razy zadał 70-latkowi cios w szyję. Później pobił też innego mężczyznę.

Wszystko wydarzyło się w piątek, 17 lipca. W jednym z budynków socjalnych we Wschowie trwała libacja alkoholowa. Nagle doszło do kłótni między dwoma mężczyznami. 39-letni Paweł W. wziął nóż i co najmniej dwukrotnie uderzył nim 70-latka. Napastnik celował w szyję. Na szczęście służby ratunkowe szybko udzieliły pomocy rannemu.

Agresor jeszcze w tym samym miesiącu naruszył nietykalność cielesną innego mężczyzny. Paweł W. kopał go po klatce piersiowej i głowie.

- Oskarżony w toku śledztwa początkowo nie przyznawał się do dokonania zarzucanych mu czynów. Ostatecznie przyznał się i wyjaśnił, że w dniu zdarzenia spożył znaczną ilość alkoholu, w tym denaturatu, po spożyciu którego nie kontrolował swoich zachowań - informuje Zbigniew Fąfera, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze.

W przeszłości 39-latek był wielokrotnie karany. Teraz będzie odpowiadać więc w warunkach tzw. recydywy.

Przeczytaj też: Zielona Góra: Policja kontroluje siłownie i kluby fitness. Jest pierwszy wniosek do sądu

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u