Zielona Góra: Policja kontroluje siłownie i kluby fitness. Jest pierwszy wniosek do sądu

29 grudzień 2020
Autor: 
Zielona Góra: Policja kontroluje siłownie i kluby fitness Redakcja/archiwum

Policjanci w związku z obostrzeniami masowo kontrolują obiekty, które powinny zostać zamknięte. W Zielonej Górze natknęli się jednak na otwartą siłownię. Wobec właściciela sporządzili wniosek o ukaranie do sądu.

Do 17 stycznia 2021 roku zostały wprowadzone nowe obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Ograniczono działanie galerii handlowych, zamknięte hotele i baseny. Ponadto całkowicie zawieszono działalność siłowni i klubów fitness. Nowe przepisy spowodowały, że funkcjonariusze policji licznie kontrolują czy właściciele stosują się do nakazów.

Otwarta siłownia w Zielonej Górze

W poniedziałek, 28 grudnia, patrole zielonogórskiej policji sprawdzały przestrzeganie przepisów nie tylko na dworcach, przystankach autobusowych i stacjach paliw. Mundurowi postanowili skontrolować także wszelkie siłownie.

- W jednej z siłowni oprócz właściciela funkcjonariusze zastali kilka ćwiczących osób. Właściciel lokalu nie zastosował się do nowych przepisów o całkowitym zawieszeniu działalności takich obiektów - informuje podinsp. Małgorzata Barska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Mundurowi sporządzili wobec właściciela wniosek o ukaranie do sądu. Ponadto o całej sytuacji powiadomiono Państwową Inspekcję Sanitarną, która może nałożyć wysokie kary pieniężne.

Przeczytaj też: Pożar w mieszkaniu w Zielonej Górze. Płonęła kuchnia. Jedna osoba ewakuowana (ZDJĘCIA)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.