Tragedia na torach w Zielonej Górze. Pociąg śmiertelnie potrącił 14-latkę (ZDJĘCIA)

14 styczeń 2021
Autor: 
Tragedia na torach. Pociąg śmiertelnie potrącił młodą dziewczynę Redakcja

W rejonie stacji PKP Zielona Góra - Przylep doszło do śmiertelnego wypadku. Pociąg Intercity relacji Świnoujście - Kraków potrącił nastolatkę na torach kolejowych.

Zgłoszenie o wypadku wpłynęło do zielonogórskich służb ratowniczych w czwartkowy wieczór, 14 stycznia, około godziny 18:00. Pociąg PKP Intercity Chełmoński jadący ze Świnoujścia do Krakowa potrącił młodą dziewczynę na torach kolejowych przy stacji w Przylepie. Cały skład zatrzymał się kilkaset metrów dalej.

Nie żyje nastolatka

- Potrącona dziewczyna miała 14 lat - mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Na miejsce wysłano specjalistyczny zespół pogotowia, patrole policji oraz Straż Ochrony Kolei. Przybyły też trzy zastępy straży pożarnej.

- Strażacy wspólnie z zespołem pogotowia reanimowali potrąconą nastolatkę. Niestety lekarz stwierdził zgon. Pociągiem podróżowało około 100 osób. Nikomu z pasażerów nic się nie stało - relacjonuje st. kpt. Arkadiusz Kaniak, rzecznik Komendy Miejskiej PSP w Zielonej Górze.

Śledczy badają szczegóły wypadku

Trwa ustalanie dokładnych okoliczności tragedii. W drodze na miejsce jest już prokurator, który wspólnie z policjantami będzie wykonywał szczegółowe oględziny miejsca zdarzenia. Wiadomo, że maszynista jest trzeźwy.

W wyniku zdarzenia ruch kolejowy został całkowicie wstrzymany, a pasażerowie muszą liczyć się z utrudnieniami. Przejazd kolejowy w zielonogórskim Przylepie funkcjonuje normalnie.

Przeczytaj też: Szczepienia medyków w Zielonej Górze. Szpital: "Radny Górski zrobił niepotrzebną aferę"

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u