IMGW ostrzega! W Lubuskiem spadnie do 20 cm śniegu. Będą zawieje i zamiecie śnieżne!

07 luty 2021
IMGW ostrzega! W Lubuskiem spadnie do 20 cm śniegu. Będą zawieje i zamiecie śnieżne! Redakcja/Archiwum

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dwa ostrzeżenia przed intensywnymi opadami śniegu oraz zawiejami śnieżnymi. Miejscami spadnie do 20 centymetrów śniegu!

Synoptycy IMGW prognozują wystąpienie opadów śniegu, miejscami o natężeniu umiarkowanym, powodujących przyrost pokrywy śnieżnej za okres ważności ostrzeżenia od 15 cm do 20 cm. Przewiduje się również zawieje i zamiecie śnieżne spowodowane przez wschodni i północno-wschodni wiatr o średniej prędkości od 20 km/h do 35 km/h, w porywach do 60 km/h. Dla wskazanych zjawisk wydano ostrzeżenia I stopnia.

Ostrzeżenia zostały wydane dla południowego obszaru województwa lubuskiego i dotyczą powiatów: żarski, żagański, nowosolski, wschowski, zielonogórski oraz miasta Zielona Góra. Ostrzeżenie dotyczące opadów śniegu będzie ważne od niedzieli, 7 lutego, od godziny 22. Niebezpieczna aura utrzyma się do poniedziałku, 8 lutego, do godziny 18.

Ostrzeżenie dotyczące zawiei i zamieci śnieżnych obowiązywać będzie od niedzieli, 7 lutego, od godziny 23. Porywy wiatru powodujące zawieje i zamiecie śnieżne mogą występować do wtorku, 7 lutego.


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Prześlij je do nas na Facebooku lub na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.